Codziennie album do wygrania „W dobrym klimacie”!

Nagrany wiosną 2010 roku, a następnie w tajemniczy sposób porzucony przez Prince'a album "Welcome 2 America". Płyta jest swego rodzaju oświadczeniem, które wydał artysta na temat obaw, nadziei i wizji dotyczących wciąż zmieniającego się społeczeństwa. Prince proroczo zapowiada erę podziałów politycznych, dezinformacji i odnowionej walki o sprawiedliwość rasową. Album zawiera jedyne nagrania studyjne z basistką Tal Wilkenfeld, perkusistą Chrisem Colemanem oraz nominowanym do nagród Grammy Jasonem Agelem. 

Duży wkład w nowe utwory miała również grupa wokalistów z New Power Generation: Shelby J., Liv Warfiel, Elisa Fiorillo oraz klawiszowiec Morris Hayes, który stał się również współproducentem nowych kawałków Prince'a.


„Prince nagrał ‘Welcome 2 America’ w 2010 roku. Idealnie wpasował się w rok 2021.”

- The New York Times


„Płyta to wspaniała gra przez napięte funkowe rytmy i proste R&B.”

- Wall Street Journal


„Sam w sobie jest historyczny… klejnot ze skarbca Księcia.”

- Rolling Stone


„Te piosenki należą do najbardziej zaangażowanych społecznie i politycznie w jego całej karierze.  Tak jakby Prince zaktualizował ‘Sign O’ The Times’.”

- UNCUT


„’Welcome 2 America’ to sama rozkosz.”
- New York Magazine


„Pryzmatyczny Prince znów świeci w ‘Welcome 2 America’.”

- NPR


„Nareszcie dostępny. ‘Welcome 2 America’ idealnie pasuje do obecnych czasów tak dobrze, że mógłby zostać napisany w burzliwym minionym roku.”

- People„Proroczy.”