fot. Jarosław Banaś
W Rymaniu spotkanie z samorządowcami dotyczące m.in. pozyskiwania pieniędzy na inwestycje drogowe poprowadziła Anna Pawlak, dyrektor ds. inwestycji Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Wiele projektów leży w biurkach samorządów, a wymagają one tylko poprawy. Zależy nam, aby Polska rozwijała się społecznie i gospodarczo oraz według zasady zrównoważonego rozwoju. Chcemy, aby zwiększyła się produktywność i atrakcyjność inwestycyjna kraju - wyjaśniła Anna Pawlak.

Samorządowcy z powiatu kołobrzeskiego podkreślali, że zapotrzebowanie na inwestycje drogowe jest ogromne. - Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu ulic Polnej, Wiejskiej, Osiedlowej i Krótkiej w wysokości 8,5 mln zł. Wartość inwestycji przekracza prawie 20 mln zł - powiedział wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki.

Spotkanie samorządowców z przedstawicielką Banku Gospodarstwa Krajowego odbyło się z inicjatywy kołobrzeskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca: - Zachęcamy samorządowców do składania wniosków o dofinansowanie najpilniejszych inwestycji - m.in. wodno-kanalizacyjnych i drogowych w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Chcemy, aby Polska rozwijała się w myśl zasady zrównoważonego rozwoju.

Z Programu Inwestycji Strategicznych samorządy mogą uzyskać nawet 95-procentowe, bezzwrotne dofinansowanie inwestycji, przy zaledwie 5-procentowym wkładzie własnym. Wnioski można składać do 15 sierpnia.

mw/od

Posłuchaj

relacja Mariusza Wolańskiego