fot. gdansk.uw.gov.pl
Na terenie gminy wiejskiej Wałcz organizowane są mobilne punkty umożliwiające udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Mobilne punkty dostępne są we wszystkich wałeckich sołectwach.

Jak powiedziała polskiemu Radiu Koszalin Joanna Mackiewicz, sekretarz gminy Joanna Mackiewicz: - gmina Wałcz jest największą obszarowo w Polsce. Organizujemy w każdym sołectwie; w świetlicach wiejskich i w remizach spotkania z rachmistrzami, którzy przeprowadzają spis naszych mieszkańców.

Harmonogram tych spotkań jest dostępny m.in. na profilu gminy wiejskiej Wałcz na Facebooku. Jak dodaje Joanna Mackiewicz - na sierpień urzędnicy przygotowują także mobilne punkty szczepień: - Zaplanowaliśmy także dwa spotkania z mobilnym punktem szczepień ze Szczecina. Oferujemy w nim preparaty jednodawkowe firmy Johnson&Johnson. Zapraszamy mieszkańców do Fieramu w dniu 7 sierpnia i 28 sierpnia do Dobina.

W Dobinie mobilny punkt szczepień będzie działał przy okazji odbywających się tam dożynek. Urzędnicy liczą, że to sprawi, że ze szczepienia przeciwko COVID-19 skorzysta więcej mieszkańców.
 

pg/aj


Posłuchaj

Joanna Mackiewicz, sekretarz gminy Wałcz o spotkaniach z rachmistrzami Joanna Mackiewicz, sekretarz gminy Wałcz o mobilnych punktach szczepień