Masz wątpliwości co do tego, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Nic dziwnego, bo wśród ogromnej ilości dostępnych modeli jest mnóstwo niesamowicie efektownych projektów. Pamiętaj jednak, że okulary, które dobrze wyglądają na kimś innym, niekoniecznie będą pasować Tobie.

Przyciągający uwagę design to nie wszystko

Przeglądając kolekcje okularów przeciwsłonecznych, zazwyczaj najpierw zwracamy uwagę na wyróżniające się modele. Wydaje się, że to właśnie dzięki takim akcesoriom można błyskawicznie stworzyć przebojowy wizerunek. Tymczasem nie zawsze takie projekty są dla nas idealne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że każda twarz ma inny kształt! Aby ułatwić sobie zadanie podczas poszukiwania okularów przeciwsłonecznych, miej na uwadze, że wyróżnia się kilka rodzajów kształtu twarzy. Jeśli masz owalną twarz, to będziesz dobrze wyglądać w większości okularów, ale jeśli masz ostre lub zaokrąglone rysy, to niektóre kształty oprawek lepiej sobie odpuścić. Może się zdarzyć, że okulary, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypadły Ci do gustu, będą na Tobie wyglądać rewelacyjnie!

Jaki jest kształt Twojej twarzy?

Damskie okulary przeciwsłoneczne powinny łagodzić ostre rysy i wysmuklać krągłości. Najpierw musisz zatem dobrze przyjrzeć się swojej twarzy. Możliwe, że będziesz mieć trudności między zdecydowaniem, czy Twoja twarz jest owalna, czy diamentowa ale w takiej sytuacji dobrze będzie po prostu brać pod uwagę okulary polecane dla obu typów.

Twarz owalna

Jej najszerszym punktem są policzki, jednak same kości policzkowe nie są wyjątkowo wydatne. Podbródek i czoło mają ładny zarys i wydają się nieco wydłużone. Twarz owalna sprawia wrażenie harmonijnej, dlatego istnieje mała szansa na to, że nietypowe oprawki zaburzą jej proporcje. Jeśli masz owalną twarz, możesz nosić zarówno kwadratowe, jak i okrągłe okulary. Pasują Ci klasyczne modele, jak i te w nietypowych kolorach i z intrygującymi zdobieniami.

Twarz diamentowa


Twarz diamentowa ma szeroko rozstawione kości policzkowe. Co istotne, twarz diamentowa różni się od owalnej tym, że jej czoło i broda są węższe. Pasują do niej okulary pozbawione ostrych kątów z bogatymi zdobieniami w górnej części. Szerokość oprawek nie powinna przekraczać szerokości kości policzkowych.

Twarz okrągła

Jeśli Twoja twarz ma podobną długość i szerokość i masz wrażenie, że jest nieco dziecinna, to jej kształt jest okrągły. W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się duże, kwadratowe okulary. Wybierz oprawki kanciaste, z ostrymi liniami. Idealne dla Ciebie będą beżowe i brązowe szkła.

Twarz kwadratowa


Masz szeroką i kościstą szczękę oraz wyraźnie zaznaczone kości policzkowe? W sam raz dla Ciebie będą okrągłe i owalne okulary, które złagodzą Twoje rysy. Unikaj dużych i ozdobnych oprawek.

Twarz trójkątna

Charakterystyczne dla trójkątnej twarzy jest to, że ma szerokie czoło i mały, nieco zaostrzony podbródek. Jeśli masz trójkątną twarz, pomyśl o okularach cat eye, odpowiednie dla Ciebie będą również okrągłe modele. Na koniec warto dodać, że nie bez znaczenia jest także strój, do którego okulary przeciwsłoneczne mają być stylowym dodatkiem. Czarne i brązowe szkła i oprawki pasują do eleganckich stylizacji, z kolei te kolorowe można swobodnie zestawiać przede wszystkim z casualowymi zestawieniami. Oprócz okularów interesują Cię też letnie sukienki? Stawiaj na oferty najlepszych marek!


[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]