fot. Marcin Kamiński
Wicemarszałek Sejmu, która odwiedziła Słupsk w ramach akcji Platformy Obywatelskiej „Kierunek Przyszłość”, dodała, że parlamentarzyści tego ugrupowania są również gotowi do wprowadzenia reform, m.in. w sądownictwie.

- Platforma Obywatelska ma dobrze przygotowany program na przedterminowe wybory parlamentarne. Wprowadzimy reformy. Należy znaleźć także rozwiązania na przyszłość po pandemii koronawirusa - powiedziała Małgorzata Kidawa Błońska.

Dodała, że „należy przywrócić i uzdrowić system sądowniczy w Polsce”: - Praworządność w naszym kraju musi funkcjonować. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pokazuje błędy w naszym prawodawstwie, bo ustawy i uchwały wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość nie są zgodne z konstytucją. Dlatego trzeba naprawić to, co zostało przez ostatnich sześć lat zepsute, żebyśmy mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw bycia w Unii Europejskiej oraz żeby nasi obywatele czuli się bezpiecznie.

Polityk odniosła się również do systemu edukacyjnego. Stwierdziła, że „szkołę należy odpolitycznić”: - Trzeba dać wolność i swobodę nauczycielom. Oni nie mogą być urzędnikami. Szkoła musi być otwarta oraz przyjazna dla dzieci, które powinny uczyć się kreatywności i odpowiedzialności społecznej.

Małgorzata Kidawa Błońska wraz ze słupskim posłem PO Zbigniewem Konwińskim oraz senatorem Kazimierzem Kleiną w ramach akcji „Kierunek Przyszłość” w poniedziałek spotkają się jeszcze z mieszkańcami Przewłoki koło Ustki.

mk/red.

fot. Marcin Kamiński
fot. Marcin Kamiński
fot. Marcin Kamiński

Posłuchaj

Małgorzata Kidawa-Błońska o przygotowaniu PO do wyborów parlamentarnych Małgorzata Kidawa-Błońska o reformach w sądownictwie Małgorzata Kidawa-Błońska o „odpolitycznieniu szkół”