Były zawodnik Bałtyku Koszalin pojawił się na boisku w 55. minucie meczu Polski z Hiszpanią w Sewilli. Pomocnik Pogoni Szczecin, który w sobotę miał dokładnie 17 lat i 246 dni, został tym samym najmłodszym uczestnikiem w historii Euro.

Kozłowski odebrał rekord Anglikowi Jude'owi Bellinghamowi, który w niedzielę wszedł na murawę na końcowe minuty meczu z Chorwacją (1:0) mając 17 lat i 349 dni.

W momencie, gdy Kacper Kozłowski pojawił się na placu gry, biało-czerwoni remisowali z Hiszpanią 1:1. Takim wynikiem spotkanie się zakończyło, a pochodzący z Koszalina gracz zebrał za swój występ pochlebne recenzje.

Było to czwarte spotkanie rozegrane w narodowej reprezentacji przez urodzonego 16 października 2003 zawodnika. Kacper Kozłowski karierę zaczynał w Bałtyku Koszalin. W 2016 roku został zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. W Ekstraklasie zadebiutował 19 maja 2019 roku.

W maju 2020 roku portal Football Talent Scout umieścił piłkarza na liście 50 największych talentów światowej piłki urodzonych w 2001 roku bądź później.

Jego ojciec, Mariusz był zawodnikiem Gwardii Koszalin, a matka, Izabela zawodniczką judo.