fot. Przemysław Grabiński
Za te pieniądze samorząd zmodernizuje zakład komunalny w Tucznie. Pełniący funkcję burmistrza - Piotr Pierzyński podkreślił, że to ważna inwestycja dla całej gminy.

- Myślę, że skierowane do Tuczna rządowe pieniądze, dzięki którym będziemy mogli zrealizować inwestycję, są wspaniałą informacją. Zakład komunalny wymaga kompleksowego remontu. Trzeba pamiętać, że jest to instytucja, która służy naszym mieszkańcom - podkreślił w czasie spotkania Piotr Pierzyński.

Jak zaznaczył wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz - to już kolejne rządowe wsparcie dla Tuczna i jego mieszkańców.

- Te pół miliona zostanie bardzo dobrze wykorzystane. Na pewno wesprze działalność gminy i co za tym idzie, będzie działać dla dobra mieszkańców - stwierdził Marek Subocz.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc podkreślił, że wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pokazuje wyraźnie, że rząd Zjednoczonej Prawicy dba także o mniejsze samorządy.

- Gmina Tuczno jest konkretnym dowodem na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości równo traktuje wszystkie  gminy i sołectwa, które czasami są daleko od dużych miast. Bo to właśnie tutaj skupia się mała ojczyzna i życie lokalnej społeczności - powiedział poseł.

Rządowe wsparcie w wysokości w sumie 47 mln zł zostało przyznane 48 zachodniopomorskim gminom, w których funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej.

Goszczący dziś w Tucznie Czesław Hoc i Marek Subocz poparli też kandydaturę Piotra Pierzyńskiego w niedzielnych przedterminowych wyborach burmistrza Tuczna.

- Pan Piotr Pierzyński nie tylko jako gospodarz, ale też jako egzekutor pewnych rządowych środków finansowych, jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza Tuczna - stwierdził Czesław Hoc.

Zaangażowanie Piotra Pierzyńskiego w sprawy gminy Tuczno i jej rozwój podkreślał też wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

- Jeszcze raz serdecznie gratuluję skuteczności panu Piotrowi Pierzyńskiemu. Przez te kilka ostatnich miesięcy, które tutaj spędził, pokazał się od strony świetnego gospodarza
- wyjaśnił wicewojewoda.

Przedterminowe wybory burmistrza Tuczna odbędą się w tę niedzielę. Startuje w nich czterech kandydatów. Głosowanie rozpocznie się o 7.00 i potrwa do 21.00.

pg/od

Posłuchaj

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz Pełniący funkcję burmistrza Tuczna Piotr Pierzyński