fot. Sławomir Kamola
Co prawda klub istnieje dopiero około pół roku ale wcześniej radni działali w ramach innego ugrupowania. Przewodniczący klubu Marek Reinholz, mówił o dwóch projektach zgłoszonych już przez nowy klub.

- Na jednej z poprzednich konferencji omówiliśmy program Złota Rączka, a dwa tygodnie temu złożyliśmy wniosek o program Taxi. Ma on polegać na ułatwieniu osobom mniej sprawnych w dojeżdżaniu na rehabilitację czy badania - wyjaśnił Reinholz.

Przewodniczący wspomniał również o inwestycjach miasta, które udało się wykonać przy współpracy rady miejskiej z prezydentem Piotrem Jedlińskim, m.in. modernizacji kilkunastu placów zabaw przy przedszkolach, powstaniu nowego żłobka i przedszkola. Samorządowiec wspomniał również o 46 podpisanych umowach partnerskich z przedsiębiorcami, dotyczących możliwości odbywania praktyk zawodowych.

Reinholz mówił także o zagadnieniach, które zaplanowane są na najbliższą sesję rady miejskiej: - Poruszymy wątek pakietu projektów uchwał o nazewnictwo ulic, rond i skwerów. Oczekujemy, że przy wnioskach naszego klubu pozyskamy większość pośród pozostałych klubów.

sk/od

Posłuchaj

Przewodniczący Klubu Radnych Wspólny Koszalin Marek Reinholz