fot. www.pixabay.com
Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski - napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji szefowa MRiPS w piśmie kierowanym do rodzin podkreśliła priorytetową rolę rodziny i zapewniła, że rządowe środki kierowane na ten cel nie są przez nią traktowane jako koszt, lecz jako inwestycja. - Taka, która umożliwi rodzinom godne życie, przekona rodziców, że mogą sobie pozwolić na więcej dzieci, a seniorzy nie będą musieli obawiać się o swoją przyszłość - wskazała.

Dodała, że wzmocnienie roli rodzin, budowanie wokół nich dobrego klimatu i przeciwstawianie się niekorzystnym zmianom demograficznym to wyzwania, z którymi mierzy się dziś cała Europa.

- My też stawiamy na rodzinę. Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski - podkreśliła Maląg.

Przypomniała, że doceniając uniwersalną rolę i znaczenie rodzin dla przyszłości świata, papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Rodziny.

- Ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, ale też samorządów, organizacji pozarządowych, i wielu ludzi dobrej woli, działających na rzecz rodzin - napisała.

Szefowa MRiPS skierowała do rodzin życzenia ogromu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa, cierpliwości i zaufania. - Pozostańmy niezmiennie jedną, wielką, polską rodziną - dodała.

PAP/aś