fot. Małgorzata Abramowicz
Z powodu pandemii i obowiązujących obostrzeń, uroczystości miały symboliczny i skromny charakter. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz, parlamentarzyści, samorządowcy oraz reprezentanci lokalnych ugrupowań politycznych.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W imieniu kołobrzeżan wystąpiła prezydent miasta, Anna Mieczkowska.

- Jak co roku, my kołobrzeżanie, czcimy tą ważną dla nas Polaków datę. Niestety pandemia spowodowała, że staramy się, żeby uroczystości miały nieco inny charakter, mniej oficjalny, ale w naszych sercach zawsze pozostaje pamięć - podkreśliła prezydent Mieczkowska.

Biorący udział w obchodach kołobrzeski polityk PiS, Czesław Hoc, przekazał: - „Konstytucja 3 Maja - triumf, duma i chwała, a Bogu wdzięczność!” - w tych słowach zawiera się patriotyzm. To nie tylko umiłowanie ojczyzny, ale myślenie o współczesnym i przyszłym pokoleniu, pielęgnowanie i kultywowanie naszej historii - mówił poseł. - To również utrwalanie tożsamości narodowej i trwanie w wartościach chrześcijańskich - podkreślił Czesław Hoc.

Uroczystości zakończono mszą św., której przewodniczył proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ks. dr Andrzej Pawłowski. Wierni modlili się w intencji ojczyzny, za ustanie pandemii koronawirusa, zdrowie dla chorych oraz o siły i błogosławieństwo dla tych, którzy niosą pomoc bliźnim.

ma/mw/aś

fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz

Posłuchaj

Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kołobrzegu