fot. Przemysław Grabiński
W piątek pełniący obowiązki burmistrza Piotr Pierzyński odebrał od wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza symboliczny czek.

Piotr Pierzyński powiedział, że pieniądze zostaną przeznaczone na budowę stacji uzdatniania wody w Płocicznie i Rusinowie: - To niezwykle potrzebne inwestycje. Cieszę się, że na ich realizację udało się pozyskać rządowe dofinansowanie.

Wicewojewoda Marek Subocz podkreślił, że to nie pierwsze pieniądze z tego funduszu dla gminy: - W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do gminy trafiło już półtora miliona złotych. Gratuluję panu Piotrowi Pierzyńskiemu udanych wniosków i tego, że samorząd otrzymał kolejne wsparcie finansowe.

Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc dodał, że wkrótce Polska otrzyma kolejne pieniądze z Unii Europejskiej, ale potrzebna jest do tego odpowiedzialna postawa parlamentarzystów, którzy - zdaniem posła - powinni zagłosować za ustawą w sprawie Krajowego Funduszu Odbudowy. W przeciwnym razie stracą na tym także samorządy z naszego regionu. - Gdybyśmy nie przyjęli tego projektu ustawy, m.in. powiat wałecki straciłby ponad miliard złotych, powiat kołobrzeski 1,6 miliarda złotych, a Koszalin - 2,15 miliarda złotych - wyliczył Czesław Hoc. - To są pieniądze, które pozwolą nam odbudować gospodarkę po pandemii - dodał polityk.

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy, z którego Polska ma otrzymać 770 miliardów złotych, odbędzie się w Sejmie 4 maja. Przeciwko chce zagłosować część opozycji, a także będąca w koalicji rządzącej Solidarna Polska. Porozumienie w tej sprawie wypracowała z rządem Lewica.

pg/rz

Posłuchaj

Piotr Pierzyński, p.o. burmistrza Tuczna Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości