fot. gov.pl
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to rządowy projekt tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do prawa własności. Samorządowcy liczą, że budowa mieszkań ruszy jesienią przyszłego roku.

Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik powiedział, że samorząd ma grunt przeznaczony na ten cel. Dodał, że będzie to pierwsza taka inwestycja w Mirosławcu od około 40 lat: - Na ulicy Akacjowej jest działka z pozwoleniem na budowę trzech budynków. Z tego terenu wydzielimy więc grunt specjalnie pod SIM-y. Ostatni nowy blok w Mirosławcu został wybudowany na początku lat 80.

Na czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do spółki tworzonej przez Krajowy Zasób Nieruchomości i zachodniopomorskie samorządy.

Piotr Pawlik dodał, że właśnie ta spółka będzie zajmowała się realizacją inwestycji w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych w regionie: - Członkami spółki będzie dwadzieścia zachodniopomorskich samorządów z regionu i Krajowy Zasób Nieruchomości. 60 milionów złotych zostanie przeznaczonych na przygotowanie dokumentacji. Liczymy też, że część tych pieniędzy przekażemy już na samą budowę mieszkań.

Samorządowiec zakłada, że budowa nowego bloku przy ulicy Akacjowej rozpocznie się jesienią przyszłego roku: - Pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku budynek byłby już gotowy.

Podobne inwestycje w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych mają być realizowane w całym kraju.

pg/rz

Posłuchaj

Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca