fot. Przemysław Grabiński
W nowym punkcie, który działalność rozpocznie 4 maja, dziennie szczepionych przeciw Covid-19 będzie 200, a tygodniowo - nawet 1200 mieszkańców.

Maciej Łukaszewicz, dyrektor WCK powiedział, że szczepienia będą prowadzone w wydzielonej części budynku: - Punkt będzie mieścił się w nieużywanej przez nas garderobie, która znajduje się na parterze budynku. To będzie duże ułatwienie dla osób starczych, często schorowanych. Mamy już zamontowany specjalistyczny, certyfikowany sprzęt - m.in. lodówki, w których będą przechowywane szczepionki.

Akcję szczepień powszechnych w WCK - we współpracy z samorządami - koordynować będzie 107. Szpital Wojskowy w Wałczu. Joanna Lis, koordynatorka szczepień w wałeckim szpitalu poinformowała, że proces powinien rozpocząć się po weekendzie majowym: - Jesteśmy organem założycielskim punktu szczepień i będziemy odpowiedzialni za jego funkcjonowanie w WCK. 4 maja rozpoczniemy szczepienia. Szacujemy, że tygodniowo preparat podamy 1200 mieszkańcom.

Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki podkreślił, że uruchomienie punktu szczepień powszechnych zdecydowanie przyspieszy proces szczepień w powiecie: - Mamy już zapewnioną kadrę - m.in. pielęgniarki, lekarzy i wojsko.

Mieszańcy Wałcza zwrócili uwagę na dobrą lokalizację punktu szczepień masowych: - Znajduje się w centrum miasta. Dotarcie do niego będzie więc znacznie prostsze.

Punkty szczepień przeciw Covid-19 działają w Wałczu również w 107. Szpitalu Wojskowym, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu oraz w centrum medyczno-rehabilitacyjnym przy ulicy Budowlanych.

pg/rz

fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński
fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Maciej Łukaszewicz, dyrektor WCK Joanna Lis, koordynatorka szczepień w wałeckim szpitalu Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki miekszańcy Wałcza