fot. pixabay.com
Program przygotowany przez rektorów akademii wychowania fizycznego z całego kraju ma na celu poprawienie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po miesiącach zdalnej nauki.

Pierwszy etap programu to przygotowanie nauczycieli. Od czwartku nauczyciele wczesnoszkolni i wychowania fizycznego mogą zapisywać się na szkolenia, które prowadzone będą na AWF-ach. Zdobytą wiedzę nauczyciele będą wykorzystywać na lekcjach wf-u i dodatkowych zajęciach sportowych.

W trakcie szkoleń pedagodzy dowiedzą się między innymi, jak skutecznie motywować uczniów do podjęcia aktywności fizycznej.

- Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji - bezczynności ruchowej, izolacji społecznej oraz zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego - poinformowała Anna Ostrowska, rzeczniczka ministerstwa edukacji.

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl.

Szkolenia rozpoczną się pod koniec kwietnia lub na początku maja, zajęcia dla uczniów ruszą wraz z nowym rokiem szkolnym.

IAR/aj