Z powodu pandemii ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej nie spotkał się tradycyjnie z dziennikarzami. Życzenia wiernym złożył nagrywając wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

- Zmartwychwstały Jezus mówi: „Pokój wam”. Te słowa oznaczają „jestem z wami, nie musicie się obawiać”. Dla pierwszych, przepełnionych lękiem uczniów i dla nas - ludzi współczesnych, także naznaczonych lękiem te słowa są słowami nadziei - mówi biskup Edward Dajczak.

Duchowny podkreśla, że to przesłanie powinno zawitać w Wielkanoc do domu każdego katolika: - Chciałbym życzyć państwu Wielkanocy, podczas której słowa zmartwychwstałego Jezusa będą dominujące; Wielkanocy, podczas której powtórzymy te słowa naszym bliźnim. Jak pięknie mówiła Matka Teresa z Kalkuty, gdy chcemy przekazać drugiemu człowiekowi słowa miłości, to musimy być blisko. Nie mówimy wtedy do tłumu, tylko do jednego człowieka, lub kilku najbliższych. Niech państwo podzielą się z bliskimi słowami Jezusa - słowami nadziei, słowami, które mówią „przynoszę wam pokój”, „przynoszę wam nadzieję”. (...) Pokój wam na wszystkie dni Wielkanocy - życzy biskup Dajczak.

Zapraszamy do wysłuchania życzeń.