fot. prk24.pl
Aleksandra Plewka z Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku opowiedziała Mariuszowi Brokosowi, jakie atrakcje miasto szykuje dla turystów, którzy latem odwiedzą nasz region.

- Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas kolejny specyficzny sezon letni. Wbrew pozorom minione wakacje były dla Słupska udane. W tym roku wracamy do organizowania spacerów z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach naszego miasta. Liczymy, że nasza inicjatywa spotka się przynajmniej z tak dużym zainteresowaniem, jak w zeszłych latach - powiedziała Aleksandra Plewka. - Planujemy też wydać czwarty „Quest”. Pod tym angielskim określeniem kryję się wierszowana historia po nieznakowanym miejskim szlaku. W trakcie tej gry można nauczyć się historii miasta, świetnie się bawiąc. W tym roku przeprowadzimy turystów i mieszkańców szlakiem murali oraz słupskich niedźwiadków. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwoli na zorganizowanie tych przedsięwzięć - dodała.

Więcej w poniższej rozmowie.

Aktualne propozycje atrakcji dla turystów i mieszkańców można znaleźć na facebookowej stronie Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku.

mb/mt

Posłuchaj

rozmowa Mariusz Brokosa z Aleksandrą Plewką