fot. pixabay.com
Utworzą go lekarze z koszalińskiego Sanatusa na bazie sprzętu i pomieszczeń kołobrzeskiej przychodni Intemedical. W ten sposób rozwiązany zostanie problem kilkuset mieszkańców, którzy od początku roku pozostawali bez opieki medycznej z powodu odejścia jednego z lekarzy na emeryturę.

Pod koniec grudnia jeden z lekarzy rodzinnych odszedł na emeryturę. Bez podstawowej opieki medycznej zostało kilkuset mieszkańców. Zaledwie co dziewiąty znalazł nowego lekarza, ponieważ kołobrzescy medycy nie chcieli przyjmować kolejnych pacjentów.

- Jest problem z zapisaniem się do kołobrzeskich POZ-ów z powodu małej liczby lekarzy rodzinnych. Jest ich tylko 26, a każdy z nich może obsłużyć około 2,8 tys. pacjentów, także tych z powiatu kołobrzeskiego - powiedział Tomasz Stępień z Intemedical.

Dr Sergiusz Karżanowski z Sanatusa poinformował, że w nowym POZ-ecie przyjmować będzie trzech lekarzy: - Będą pracować w różnych dniach. Chcemy, aby pacjent mógł wybrać dla siebie odpowiedniego specjalistę.

POZ będzie dysponował gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, laboratorium diagnostycznym czy aparatem USG. - Mamy również komorę hiperbaryczną, fizjoterapię, medycynę pracy czy rehabilitację - wyliczył Mariusz Piotrowski, prezes przychodni Intemedical.

W ośrodku powstanie też punkt szczepień przeciw Covid-19. - Uzyskaliśmy wstępną aprobatę pani prezydent i posła Czesława Hoca. Parlamentarzysta obiecał pomóc uzyskać akredytację w Intermedicalu - dodał dr Karżanowski.

Poseł PiS-u Czesław Hoc dodał, że liczy na dobrą współpracę obu pomiotów leczniczych: - Doktor Karżanowski wygrywa wiele plebiscytów. Intermedical wciąż się rozwija. Mieszkańcy są zadowoleni z usług tych podmiotów, więc należy je wspierać.

Więcej w materiale Mariusza Wolańskiego.

mw/rz

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego