fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/Diana_(ksi%C4%99%C5%BCna_Walii)#/media/Plik:%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%
Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów Lady Di - niedługo będzie można wylicytować nigdy niepublikowane listy i pocztówki, które księżna Walii wysyłała swojemu bliskiemu przyjacielowi. Korespondencja pochodzi z okresu, kiedy Diana borykała się z problemami związanymi z rozpadem jej małżeństwa z księciem Karolem. „Te listy ukazują niezwykły dowcip i inteligencję Diany oraz jej wielką hojność ducha” - czytamy w oficjalnym opisie aukcji.

Choć od tragicznej śmierci księżnej Diany minęły już ponad dwie dekady, jej postać wciąż budzi ogromne emocje. Po dziś dzień kobiety na całym świecie inspirują się jej stylem, a gdy na jaw wychodzą nowe szczegóły biografii Lady Di, żyje tym niemal cały świat. Nie dziwi zatem, że duże poruszenie wywołała informacja o odnalezieniu nieznanych dotąd listów Diany. Wysyłała je ona do swojego bliskiego przyjaciela Rogera Bramble’a w okresie między 7 sierpnia 1990 roku a 16 maja 1997 roku. Korespondencja licząca ponad 40 listów i kartek pocztowych została odkryta w szafce znajdującej się na wiejskiej farmie, gdzie były przechowywane przez 23 lata.

Większość odnalezionych listów powstała w okresie, kiedy rozpadało się małżeństwo Diany z księciem Karolem. Cała korespondencja trafi już wkrótce na wyjątkową aukcję zorganizowaną przez dom aukcyjny David Lay Auctions.

Te listy ukazują niezwykły dowcip i inteligencję Diany oraz jej wielką hojność ducha. Roger znał księżną od dzieciństwa, a teraz przekazał korespondencję młodszemu krewnemu, by ten zajął się nią wedle własnego uznania. Mamy ogromne szczęście, iż postanowił on udostępnić listy szerszej publiczności - czytamy w oficjalnym opisie aukcji.

Obecny właściciel owych listów ma nadzieję, iż aukcja ta pomoże odkryć nieznane dotąd oblicze księżnej Walii. - Nie jestem w stanie zmusić się do zniszczenia lub choćby zarchiwizowania tak cennego skarbu, który został stworzony przez tak wpływową osobę. Mam wielką nadzieję, że te zachwycające listy dadzą ich nowym właścicielom taką samą radość. Liczę również na to, że pomogą one wielbicielom Diany dowiedzieć się o niej czegoś więcej i zobaczyć, jaką naprawdę była osobą - wyjaśnił cytowany przez organizatorów aukcji właściciel listów księżnej, który pragnie zachować anonimowość.

Prywatna korespondencja Lady Di trafi pod młotek już 18 marca.

PAP/aś