fot. MSWiA/Twitter
O nagrodzonych gminach, m.in. tych z naszego regionu, poinformował Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS-u.

„Bitwa o wozy” to akcja, która miała na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w wyborach prezydenckich.

Pieniądze na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w ciągu dwóch tygodni trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich w każdym z 49 byłych województw. O nowe pojazdy nie mogły ubiegać się te samorządy, które otrzymały wozy w pierwszej edycji akcji. W przypadku naszego regionu były to - Rewal w woj. zachodniopomorskim i Łeba w woj. pomorskim.

Paweł Szefernaker podał dziś na Twitterze oficjalne wyniki drugiej tury „Bitwy o wozy”. - „Otrzymaliśmy od Państwowej Komisji Wyborczej listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalne promesy na zakup wozów strażackich” - napisał polityk.


Wyniki frekwencji w drugiej turze wyborów prezydenckich spowodowały, że wozy strażackie trafią m.in. do gmin z naszego regionu: Kołobrzegu w Zachodniopomorskiem (frekwencja - 76,83 proc.), Parchowa w powiecie bytowskim w Pomorskiem (75,77 proc.) i Margonina w powiecie chodzieskim w Wielkopolsce (72,7 proc.).

Najwyższą frekwencję w drugiej odsłonie akcji odnotowano w gminie Klwów (powiat przysuski, byłe woj. radomskie). Wyniosła ona 94,61 proc. Na drugim miejscu znalazła się gmina Szulborze Wielkie(powiat ostrowski, byłe woj. łomżyńskie) z frekwencją 89,9 proc. Na podium znalazła się także gmina Słupia (powiat skierniewicki, byłe woj. skierniewickie). Tam frekwencja wyniosła 86,86 proc.

red./PAP/ar