Prawo to nowy kierunek studiów w słupskiej uczelni. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało pozwolenie na jego otwarcie. Akademia starała się, aby wzbogacić swoją ofertę o prawo od kilku lat, ale dopiero teraz udało się skompletować kadrę naukową potrzebną do nauczania przyszłych prawników.

Po raz pierwszy w Słupsku nauka paragrafów i przepisów ruszy od nowego roku akademickiego. Mówi profesor Przemysław Dąbrowski z Akademii Pomorskiej w Słupsku: - Pierwsze dwa lata będą miały charakter teoretyczny. Kolejne dwa lata specjalistyczny. Będą to specjalizacje obowiązkowe - państwowo-administracyjna i sądowa. Piąty rok będzie poświęcony praktykom. Zgodnie z przepisami musimy zapewnić studentom 720 godzin praktyk.

Otwarcie kierunku prawo to dla uczelni duża nobilitacja, ale także szansa na rozwój. Mówi profesor Danuta Gierczyńska, prorektor Akademii Pomorskiej w Słupsku: - Prawo to jest przede wszystkim dążenie do powstania uniwersytetu w Słupsku. Tak mamy wpisane w naszej strategii. Uruchomienie nowego kierunku to kolejny krok w kierunku powstania uniwersytetu.

Nabór na 25 kierunków studiów proponowanych przez Akademię Pomorską w Słupsku - w tym także prawo - rozpocznie się od 19 czerwca. Uczelnia może przyjąć ok. 1300 żaków na pierwszy rok. Prawo studiować może zacząć nawet 100 osób.

mp/jż


Posłuchaj

profesor Przemysław Dąbrowski, AP w Słupsku profesor Danuta Gierczyńska, prorektor AP w Słupsku