W tym roku już po raz dziesiąty ruszymy ulicami Koszalina w ramach akcji „Wielki Bieg Śniadaniowy Ulicami Miasta - Biegiem po zdrowie”.

Nasz Bieg na stałe wpisał się już w  kalendarz miejskich atrakcji. Co roku roku bierze w nim udział kilka tysięcy osób.  Liczymy, że w tym roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, gdyż jest to już 10. jubileuszowy Bieg z Polskim Radiem Koszalin. Uczestników wydarzenia, chcemy przekonać o tym, jak ważną kwestią jest połączenie aktywności fizycznej oraz prawidłowych nawyków żywieniowych.

Tegoroczna edycja akcji „Biegiem po zdrowie” odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. i - podobnie jak w latach ubiegłych - składała się będzie z dwóch części – biegu ulicami Koszalina oraz Rodzinnego Festynu Rekreacyjnego. Start Biegu wyznaczony został na godzinę 12.00 sprzed siedziby Radia Koszalin - ul. Piłsudskiego 41. Dalej trasa wiodła będzie ulicami Piłsudskiego, Traugutta, 4 Marca i Sybiraków. Na mecie Biegu - na terenie Wodnej Doliny - już o godzinie 12.00 rozpocznie się Rodzinny Festyn Rekreacyjny. Biegowi towarzyszy hasło „Tworzymy dobrą atmosferę”. W tym roku chcemy też wesprzeć bezdomne zwierzęta, dlatego będziemy zbierali karmę, akcesoria  i koce, które trafią m.in. koszalińskiego schroniska.

Nie zabraknie też smacznych lodów, zabaw integracyjnych, porad kosmetycznych, dietetycznych, wywiadów z uczestnikami, atrakcji i animacji dla najmłodszych - dmuchanych zamków, placów zabaw oraz wodnych kul. Tradycyjnie już każdy zawodnik, który ukończy Bieg otrzyma słodką przekąskę.

Nasz jubileuszowy Bieg uświetni koncert zaproszonej gwiazdy. O godz. 14:00 na biegowej scenie przy Wodnej Dolinie wystąpi zespół De Mono.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji „Biegiem po zdrowie”, mogą już od 3 czerwca odebrać kartę startową w portierni Polskiego  Radia Koszalin przy ulicy Piłsudskiego 41 oraz w dniu startu (tj. 8 czerwca) od godziny 9.00 do 11.45 (siedziba Radia). Kartę należy zdać na mecie Biegu (w wyznaczonym do tego miejscu). Karta Startowa będzie jednocześnie biletem wstępu na koncert.

Regulamin Biegu poniżej. Więcej informacji na stronie: www.prk24.pl.

Regulamin
Regulamin