fot. Jacek Żukowski
Słupska uczelnia otrzymała pieniądze na przebudowę historycznego budynku, w którym znajdowała się kiedyś stołówka wojskowa.

Pieniądze przekazał wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller: - Cieszę się, bo to inwestycja, która służy nie tylko Akademii Pomorskiej, ale również całemu naszemu regionowi. Nie ukrywam, że jednym z argumentów, którego używałem w negocjacjach dotyczących pozyskania tych środków była tarcza antyrakietowa. Uważam, że moim obowiązkiem - jako wiceministra pochodzącego z tego miasta - jest starać się o pieniądze dla Słupska i okolic jako rekompensatę z tytułu tarczy antyrakietowej.

Prof. Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku, podkreślił, że po remoncie stuletni gmach będzie służył studentom jako aula wykładowa, a mieszkańcom jako sala koncertowa: - Chcemy, aby nasza uczelnia była otwarta także na mieszkańców. Dlatego będziemy tę aulę wykorzystywać dla potrzeb Uniwersytetu III Wieku i Uniwersytetu Dziecięcego, a także dla innych potrzeb kulturowych, naukowych i dydaktycznych.

Przebudowa ma zacząć się jesienią i potrwać około roku. Łączny koszt prac to 12 milionów złotych.

mp/jż/ar

wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
wizualizacja
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Piotr Müller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Zbigniew Osadowski, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku