fot. Renata Pacholczyk
Podczas wydarzenia będzie można pomóc potrzebującym. Odbędą się również wspólne modlitwy oraz rozmowy.

Biskup Krzysztof Zadarko zwrócił uwagę, że jest to okazja do zwrócenia uwagi na osoby samotne: - Cały ten obchód Dnia Ubogich wiąże się z tym, żebyśmy na nowo przemyśleli sprawę nie tylko ubóstwa jako formy nieszczęścia, ale żebyśmy patrzyli na ludzi ubogich w bardzo szerokim spektrum – mam na myśli przede wszystkim samotność, jej wymiar nie może być pominięty, powinien być wpisany w kształtowanie naszej pomocy.

Ksiądz Radosław Siwiński powiedział, że w koszalińskim Domu Miłosierdzia zostanie przygotowany wyjątkowy posiłek dla wszystkich potrzebujących: - Zrobimy to trochę jak w wigilię – bardzo uroczyście. Przy posiłku będzie więcej muzyki, więcej wolontariuszy, którzy usiądą obok, by porozmawiać. Na godzinę 13.00 zaproszeni są wszyscy samotni.

Z kolei koszaliński Caritas rusza z akcją „Torba Miłosierdzia”. W papierową torbę możemy włożyć produkty spożywcze i chemiczne, które następnie zostaną przekazane potrzebującym.

Kościół po raz drugi obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Tego dnia we wszystkich parafiach wierni pomodlą się w intencji ubogich. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

rp/rż

fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

ks. Radosław Siwiński, dyrektor koszalińskiego Domu Miłosierdzia Krzysztof Zadarko, bp pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej