fot. Daria Sikorska
Wyjątkowa ekspozycja, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawiła się w Ustce przed kapitanatem portu.

To mobilne muzeum, które korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki różnym aplikacjom możemy obejrzeć filmy, dokumenty i fotografie, które opowiadają o historii Polski.

Włodzimierz Wolski uważa, że to wyjątkowa okazja do łatwego przyswojenia historii: - Temat bardzo ciekawy, aktualny, związany ze 100-leciem odzyskania niepodległości. Sama forma ekspozycji jest nowoczesna. Praktycznie całe wnętrze jest naszpikowane multimediami.

Turyści są natomiast zaskoczeni bogactwem zebranych materiałów: - Moim zdaniem najciekawszy jest telewizor pokazujący historię wynalazków. Kto by pomyślał, że to Polak wynalazł jednorazową igłę, czy wycieraczki do samochodu. Poza tym można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o historii.

Wystawę, która została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie można obejrzeć w usteckim porcie jeszcze jutro do godz. 16.00. Później mobilne muzeum pojedzie do Władysławowa.

MH/ez