Pierwsze 150 osób już może pochwalić się, że są studentami uczelni w Słupsku. Dokumenty na większość z proponowanych przez szkołę wyższą kierunków, można składać do września.

Kandydaci na studia zgłaszający się na słupską uczelnię przyznają, że wybierają ją głównie wtedy, gdy nie dostaną się na uczelnie w większych miastach:  - Wybrałam ratownictwo medyczne z paski i chęci pomagania innym. Uczelnie w Słupsku ma dobre opinie, a ja mam blisko do domu i dobry dojazd, co też zdecydowała o wyborze tej szkoły.

Najpopularniejszym kierunkiem studiów na słupskiej uczelni jest filologia angielska. Na pierwszy rok zapisało się już 70 studentów.

 - Został zakończony pierwszy etap rekrutacji na Akademie Pomorską, zamknęliśmy nabór na trzy kierunki. Jest to między innymi filologia angielska – kierunek bardzo oblegany. Pedagogika i pielęgniarstwo – tez cieszą się ogromnym zainteresowaniem -  mówi Marzena Łukasik, dyrektor biura rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Nabór na studia w Akademii Pomorskiej w Słupsku prowadzony będzie do 7 września. Tego dnia zapadnie decyzja, czy rekrutacja potrwa dalej.

MP/md