fot.prk24.pl

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: Olga Roszak-Pezała - burmistrz Mielna oraz Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa.

Olga Roszak-Pezała - burmistrz Mielna

Gmina Mielno cały czas zmienia się dla swoich mieszkańców. Jak przekazała Olga Roszak-Pezała - rozwój samorządu finansowany jest z różnych źródeł w tym z podatku PIT i CIT, których część trafia do budżetu gminy: - Akcja „Płacę podatki w gminie Mielno”, ma zachęcić mieszkańców oraz przedsiębiorców, działających na obszarze gminy, do pozostawiania swojego podatku nad morzem. Ze względu na turystyczny charakter - wiele osób kupuje tutaj apartamenty czy domy, w których mieszka nawet większą część roku, ale swój PIT przekazuje w zupełnie inne miejsce.

Olga Roszak-Pezała - burmistrz Mielna

Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa

W najbliższych latach Darłówko może wzbogacić się o kolejne apartamentowce. Burmistrz Darłowa poinformował, że miasto wciąż szuka nowych inwestorów: - Udało nam się wydzielić pas działek w Darłówku Zachodnim. Ustalono, że można tam budować nie tylko małe domy, ale i pokaźne obiekty kilkupiętrowe. Zainteresowanie tym terenem jest bardzo duże.

Władze miasta liczą też na to, że nowe osoby będą się osiedlać w Darłowie wraz ze swoimi rodzinami. - Darłowo staje się ciekawym miejscem do życia, wygodnym. Na naszym obszarze funkcjonują różne instytucje, jak np. muzeum, dom kultury, obiekty sportowe, tereny rekreacyjne - wyliczał Arkadiusz Klimowicz.

Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa