fot. facebook.com/ Hospicjum św. Kolbego w Koszalinie
To pomoc dla chorych i szansa na skrócenie kolejek. Będzie to druga taka poradnia w Koszalinie obok istniejącej już przy szpitalu wojewódzkim.

Poradnia medycyny paliatywnej przy koszalińskim hospicjum przyjmować będzie pacjentów trzy dni w tygodniu - powiedział dyrektor hospicjum w Koszalinie Wojciech Gliński.

- Marzenie, aby taką poradnię uruchomić mieliśmy już od dłuższego czasu. Jednak potrzeba było trochę czasu, aby zakontraktować z Narodowym Funduszem taką poradnię. Ona jest już w zasadzie gotowa. Mamy lekarzy - specjalistów medycyny paliatywnej, pielęgniarki, psychologów i gabinet. Dzisiaj możemy przyjąć już pierwszego chorego.

Do przychodni może przyjść każdy, kto ma skierowanie od lekarza - podkreśla dyrektor Gliński.

- Zgodnie z przepisami jest to miejsce dla pacjentów, którzy są względnie samodzielni i ich stan jest stabilny. To tacy pacjenci, którzy jeszcze nie powinni być pod opieką hospicjum domowego, czy stacjonarnego i mogą korzystać z porad personelu poradni. Jednak podopieczni niesamodzielni także mogą korzystać z porad, wtedy w razie potrzeby konsultacje będą odbywały się w domu chorego.

Dwa razy w tygodniu poradnia będzie czynna od 15.30 do 18.00 , a w piątki od 11.00 do 14.30.

cs/ds