fot. Daria Sikorska
W sobotni wieczór w Filharmonii Koszalińskiej głośno i dobitnie zabrzmiały góralskie rytmy. Artyści ze skalnego Podhala podczas koncertu charytatywnego fundacji „Zdążyć z Miłością” zdobyli serca koszalińskiej publiczności. A widownia otworzyła swoje serca nie tylko przed artystami, ale i podopiecznymi fundacji.

Doroczne koncerty charytatywne przygotowywane przez fundację „Zdążyć z Miłością” stają się piękną tradycją. W minionych latach na scenie pojawiały się takie gwiazdy, jak Halina Młynkova, czy Grzegorz Turnau. Tym razem wystąpił Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołami Zakopower i Atom String Quartet.

Nowoczesny folklor

Połączone dwa zespoły, czyli czternastu fantastycznych muzyków na czele z charyzmatycznym Sebastianem Karpielem-Bułecką, tradycyjna muzyka góralska w nowoczesnym wydaniu, moc artystycznych wrażeń, mądre słowa, które skłaniają do refleksji, brzmienia, które intrygują. Owacją na stojąco koszalińska publiczność nagrodziła popisy muzyków, którzy udowodnili, że folklor wcale nie musi być nudny. Szczególnie przejmująco zabrzmiał słynny przebój „Boso” wykonany akustycznie, z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Sala pełna gości

Zanim jednak scenę Filharmonii opanowali artyści z Zakopanego, publiczność przywitały przedstawicielki fundacji „Zdążyć z Miłością” - Justyna Śmidecka i Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. W gronie zaproszonych gości znaleźli się ks. Krzysztof Włodarczyk, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz prezydent Koszalina Piotr Jedliński wraz z małżonką Anną Jedlińską, która jest społeczną patronką mieszkań chronionych prowadzonych przez fundację „Zdążyć z Miłością”.

Hojna widownia

Darczyńcami byli nie tylko sponsorzy koncertu, lecz także cała publiczność. Widownia była wypełniona po brzegi, a każdy, kto kupił bilet-cegiełkę na koncert, wsparł najnowsze dzieło fundacji „Zdążyć z Miłością”.

- Ten projekt to remont dachu oraz poddasza kamienicy, w której mieszczą się dwa mieszkania chronione dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci - podkreślała prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. - Powstanie tu świetlica dla podopiecznych Fundacji oraz seniorów.

Dochód z koncertu wyniósł 51307 zł.

Patronem medialnym koncertu było Polskie Radio Koszalin.

Redakcja/zdazyczmiloscia.org.pl/ar

fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska
fot. Daria Sikorska