
Roman Giedrojć
ROMAN GIEDROJĆ
zmarł w sierpniu w wieku 67 lat
Słupszczanin. Został Głównym Inspektorem Pracy 4 lutego 2016 r. Przez wiele lat był kierownikiem słupskiego oddziału Okręgowej Inspekcji Pracy w Gdańsku. W latach 2006-2008 był zastępcą głównego inspektora pracy. W latach 1997-2001 był posłem na Sejm RP III kadencji. Był też wykładowcą z zakresu prawa pracy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi i Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania w Słupsku. W 2017 r. prezydent RP Andrzej Duda odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Kamila Barszczewska
KAMILA BARSZCZEWSKA
zmarła w czerwcu 2017 roku w wieku 34 lat
Była osobą bardzo popularną w Kołobrzegu. Pracowała w branży turystycznej. Była m.in. dyrektorem Hotelu Senator w Dźwirzynie, wiceprezesem Polish Prestige Hotels i prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej. Miała w sobie dużo siły i dzielnie walczyła z chorobą nowotworową. Pomagali jej w tym internauci, którzy zbierali pieniądze na jej udział w niekonwencjonalnej terapii w Meksyku. Zmarła kilka dni przed wylotem.
- Dajecie mi ogromną moc. Dlatego ja też mobilizuję się z całych sił, mimo bólu i osłabienia - żeby walczyć i jak najszybciej stanąć na nogi. Utwierdzacie mnie tylko w przekonaniu, że świat jest pełen pięknych i dobrych ludzi, dlatego warto walczyć, by być jego częścią jak najdłużej - pisała Kamila na swoim Facebooku podczas walki z chorobą.
GRZEGORZ WIĘCKIEWICZ
zmarł w sierpniu
Zasłużony dla Koszalina budowlaniec (doktor inżynier budownictwa). Przez wiele lat był prezesem Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego „Przemysłówka”. Nie skupiał się jednak jedynie na biznesie budowlanym. Swoim sukcesem dzielił się bowiem z osobami potrzebującymi, angażując się w różne akcje na rzecz społeczności lokalnej.
Waldemar „Gilmur” Lech
WALDEMAR LECH
zmarł w grudniu 2016 roku w wieku 57 lat
Gitarzysta, kompozytor, który przez kilka lat związany był z grupą MR Zoob, a którego koszaliński i nie tylko koszaliński muzyczny świat już zawsze będzie wspominał jako „Gilmura”. Odszedł 13 grudnia 2016 r. Znajomi i przyjaciele będą go zawsze pamiętać jako znakomitego muzyka, świetnego kolegę i wiecznie uśmiechniętego, doskonałego towarzysza zabaw z dużym poczuciem humoru.
Marian Barełkowski
MARIAN BAREŁKOWSKI
zmarł w lutym w wieku 71 lat
W lutym w Pile zmarł Marian Barełkowski - związany z lewicą radny pilskiej Rady Miasta. Nauczyciel, działacz sportowy, były dyrektor wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile. Marian Barełkowski przez większość swojego życia związany był ze sportem - nie tylko jako działacz. Był też charakterystycznym samorządowcem. Jego wystąpienia do dziś wspominają obecni i byli miejscy radni. - To był przede wszystkim dobry człowiek - mówi radny lewicy Paweł Dahlke.
Ryszard Skóra
RYSZARD SKÓRA
zmarł w lipcu w wieku 67 lat
Były pracownik Słupskiego Ośrodka Kultury, instruktor, kompozytor i gitarzysta grający m.in. w „ST43”, „ST 44”, „Remont”, „Ad Libitum”, „Country Cola” oraz okazjonalnie w „Grupa 3”, „Hot Dog”. Związany był też z Teatrem Rondo. Zdobył wiele nagród na ogólnopolskich festiwalach muzycznych.
Wacław Dąbrowski
WACŁAW DĄBROWSKI
zmarł w listopadzie 2016 roku w wieku 77 lat
Wybitny znawca muzyki, aktor, pedagog, przez jedną kadencję radny miejski. Do Koszalina przyjechał w 1961 roku. Był nauczycielem muzyki w SP nr 10 i Liceum im. Stanisława Dubois. Był jednym z założycieli Teatru Propozycji „Dialog”. Z żoną Marią - również nauczycielką, tworzyli uwielbiane przez dzieci i młodzież małżeństwo oddane muzyce.
Marian Kobierski
MARIAN KOBIERSKI
zmarł w lutym w wieku 72 lat
Marian Kobierski zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Był wychowawcą koszalińskiej młodzieży - nauczycielem wychowania fizycznego w koszalińskim Zespole Szkół Budowlanych oraz twórcą zapasów stylu wolnego w Koszalinie. Wychowankowie Mariana Kobierskiego zdobywali medale na ME i MŚ oraz reprezentowali Polskę na igrzyskach olimpijskich. Marian Kobierski odszedł w wieku 72 lat, zostawiając w żałobie nie tylko
swoją rodzinę, ale również całe polskie zapaśnicze środowisko.
ANDRZEJ POCZĄTEK
zmarł w lipcu
Doktor nauk medycznych, pediatra i społecznik. Wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Matki i Dziecka w Koszalinie. Wcześniej ordynator oddziału dziecięcego w Miastku i Drawsku Pomorskim, dyrektor tamtejszego Szpitala Powiatowego, wolontariusz hospicjum franciszkańskiego.
Andrzej Karaczun
ANDRZEJ KARACZUN
zmarł w lipcu w wieku 65 lat
Andrzej Karaczun studia na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie ukończył w 1976 roku, na specjalności technologia obróbki plastycznej metali. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn. Jest autorem 16 oryginalnych publikacji naukowych. Był wielkim zwolennikiem i propagatorem akcji „Dajmy dzieciom równe szanse” - polegającej na umożliwieniu dzieciom ze wsi i małych miast kształcenia poprzez specjalnie utworzony fundusz stypendialny. W latach 2008-2010 pełnił funkcję koszalińskiego radnego.
Zbigniew Juszkiewicz
ZBIGNIEW JUSZKIEWICZ
zmarł w lipcu w wieku 66 lat
Był wybitnym koszalińskim adwokatem i wieloletnim dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie. Reprezentował m.in. osoby represjonowane podczas stanu wojennego. Sam również był internowany w ośrodku w Czerwonym Borze. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie prawa otrzymał wiele nagród i wyróżnień.
Krystyna Wojtas
KRYSTYNA WOJTAS
zmarła w sierpniu
Artysta plastyk, pedagog, animator kultury. Pracowała w Młodzieżowym Domu Kultury w Koszalinie jako instruktor plastyki i wicedyrektor oraz w SP nr 15 i SP nr 7 jako nauczycielka plastyki. Od 1986 roku pełniła funkcję doradcy metodycznego w placówkach doskonalenia nauczycieli. Współzałożycielka Sekcji Plastycznej dla nauczycieli przy Oddziale ZNP w Koszalinie w 1972 r. Od 1983 roku przewodnicząca tej Sekcji, a także organizatorka wystaw, plenerów i warsztatów artystycznych dla nauczycieli. Twórca wielu form pracy artystycznej w Galerii „N” przy Klubie Nauczyciela. W 1993 roku utworzyła nową formę pracy dla nauczycieli oraz dla ich rodzin o nazwie „Koszaliński Klub Nauczycieli Plastyków-Twórców”, którego była prezesem do 2005 roku.
- Żeby powstał obraz, musi być najpierw zachwyt, wzruszenie, emocjonalny zapis malarskich impresji, a zaraz później praca, często korygowana latami - mawiała.
Mikołaj Borek
MIKOŁAJ BOREK
zmarł w czerwcu w wieku 65 lat
Muzyk, wykładowca akademicki, animator kultury. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, a później wykładowcą m.in. Akademii Pedagogicznej w Słupsku oraz Politechniki Koszalińskiej. W latach 1981-1989 był dyrygentem Koszalińskiego Chóru Nauczycielskiego, a w latach 1997-2009 - dyrygentem Chóru Akademickiego Politechniki Koszalińskiej. W 1999 roku z jego inicjatywy powstały chór Canzona i zespół poezji śpiewanej Ambitus. Chór zdobył wiele międzynarodowych nagród. Mikołaj Borek współpracował także z Filharmonią Koszalińską, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Propozycji „Dialog”.
GRZEGORZ KOZŁOWICZ
zmarł w styczniu
Nieodżałowany chirurg ogólny i naczyniowy, doskonały i ceniony przez swoich pacjentów. Wieloletni ordynator oddziałów chirurgicznych Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Przez 20 lat opiekował się młodymi sportowcami w Poradni Medycyny Sportowej. Zawsze pogodny i uśmiechnięty.
GRZEGORZ MISIAKOWSKI
zmarł w sierpniu w wieku 57 lat
Adwokat. Był pierwszym i wieloletnim przewodniczącym Rady Miasta Szczecinka w latach 1990-1997. Był jedną z kluczowych postaci tworzącej się władzy
samorządowej, jeden z liderów Szczecineckiego Forum Samorządowego. Był
działaczem Unii Wolności, a później jednym z założycieli szczecineckiej
Platformy Obywatelskiej.
Redakcja/ar
Posłuchaj
Wspomnienie Grzegorza Kozłowicza- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00
- 00:00:00 | 00:00:00