fot. Pecha Kucha
Pecha Kucha to wyjątkowe wydarzenie. Uczestnicy dzielą się z innymi swoimi pasjami w prezentacjach liczących 20 slajdów, z których każdy powinien trwać maksymalnie 20 sekund.

O czym możemy zrobić prezentację? O pasji, hobby, o tym, co sprawia, że nasze życie ma sens, o tym, co zauważyliśmy i czym chcemy się po prostu podzielić. Prezentacje tworzymy na dowolny temat, ale w akompaniamencie hasła: "W TYM ŚREDNIEJ WIELKOŚCI MIEŚCIE POKAŻMY NASZE WIELKIE PASJE". Chcemy w ten sposób podkreślić jak ważne są Wasze aktywności, ponieważ choć miasto, w którym żyjemy ma tylko 100 tys. mieszkańców,... ale za to JAKICH!

Prezentacje wykonane w programie Power Point można wysyłać do 24 lipca na adres mailowy pknkoszalin@gmail.com. Należy podać: tytuł prezentacji, imię i nazwisko autora oraz kilka słów o sobie.

Spotykamy się już 28 lipca w Polskim Radiu Koszalin (studio im. Czesława Niemena).

Pecha Kucha to wydarzenie od lat w Koszalinie organizowane non profit. Dotychczas imprezę gościli m.in.: Kawałek Podłogi, BeWuA, Graal, próbny deptak koszaliński, Amfiteatr. Wstęp jak zwykle jest bezpłatny, choć będzie miło, jeśli przyniesiecie jakieś kocie jedzonko dla kotów, które zamieszkują radiowe podwórko.

Pecha Kucha Koszalin organizowana jest przez Aleksandrę Sławińską, Krzysztofa Wróblewskiego, Karolinę Zawadzką i Karolinę Łatowską. To prywatnie znajomi, którzy traktują Pecha Kuchę jak misję. Można powiedzieć, że zgadzają się ideowo z ekipą, która niegdyś działała w Koszalinie pn. "Warsztat Koszalin" (należeli do niej artyści, architekci, psychologowie). Jednym z członków „Warsztatu Koszalin” był Gall Podlaszewski- twórca koszalińskiej Pecha Kuchy. Początek Pecha Kuchy Koszalin to kwiecień 2010 r.

Pecha Kucha to wydarzenie od lat w Koszalinie organizowane non profit. Dotychczas imprezę gościli m.in.: Kawałek Podłogi, BeWuA, Graal, próbny deptak koszaliński, Amfiteatr. Impreza jest bezpłatna.

Dlaczego tworzymy Pecha Kuchę? Ponieważ uważamy, że wydarzenie to może przypomnieć wszystkim mieszkańcom o tym, że świat jest zmysłowy, piękny i warto doceniać każdą chwilę. Prezentacja w formacie 20x20 pozwala poczuć nam esencję życia każdego z prezenterów. Możemy przecież mówić o wszystkim, tak jak w poprzednich edycjach m.in.:

  • Beata Piocha mówiła o źródłach inspiracji poetyckich,
  • Artur Wezgraj o jeździe na rowerze,
  • Magdalena Młynarczyk o opiece nad bezdomnymi kotami,
  • Kacper Hefta o autorskiej książce „Anderstend”,
  • Lidia Nowosad o psychoterapii modowej,
  • Gall Podlaszewski o światowej formule Pecha Kucha (jest to międzynarodowy twór pochodzący od japońskich architektów).
 ...a to tylko parę z około 160 prezentacji, które pojawiły się w historii koszalińskiej Pecha Kuchy!

ar