fot. Polskie Radio Koszalin/Paweł Wiśniewski
Inwestycja ma kosztować ponad 30,8 mln złotych. Mieszkania mają być gotowe do października 2024 roku.

W ramach inwestycji powstanie 50 mieszkań dwupokojowych i 28 mieszkań trzypokojowych. Mają być gotowe do października 2024 roku.

Nowak Andrzej, prezes Karlińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego poinformował, że nowe budynki będą pięciokondygnacyjne: - W wyniku inwestycji pozyskamy 78 nowych lokali mieszkalnych o różnym statusie. Pierwszy budynek będzie przeznaczony dla najemców komunalnych, drugi będzie miał status TBS-owski. Zainteresowani już się pojawiają. Na początku będziemy przyjmować wnioski dotyczące mieszkań komunalnych.

Waldemar Miśko, burmistrz Karlina zaznaczył, że potrzeby mieszkaniowe rosną, a Karlino stara się rozwijać w polityce gospodarczej: - Do tej pory na osiedlu Biedronka zbudowaliśmy pięć budynków, teraz realizujemy inwestycję dotyczącą kolejnych dwóch. Docelowo ma być ich 15. Te mieszkania w dużej mierze budowane z myślą o obecnych i przyszłych pracownikach działających u nas firm. W Polsce jest problem depopulacji, a my chcemy, by liczba naszych mieszkańców się zwiększała.

Przedstawiciel wykonawcy Marek Sadowski powiedział, że przekazanie planu budowy planowane jest na poniedziałek: - Zaczynamy m.in. od wywożenia gruntu. Chcemy jak najszybciej działać, żeby inflacja nam nie przeszkodziła. Mamy 22 miesiące, ale mam nadzieję, że skończymy wcześniej.

Mieszkańcy Karlina nie kryją zadowolenia w związku z nowo powstałą inwestycją: - Te mieszkania są potrzebne, zwłaszcza młodym ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Pawła Wiśniewskiego.

pw/aj

fot. Polskie Radio Koszalin/Paweł Wiśniewski

Posłuchaj

materiał Pawła Wiśniewskiego