fot. Przemysław Grabiński/Polskie Radio Koszalin
Zmodernizowane kino "Tęcza" w Wałczu będzie miało wyjątkową patronkę. Decyzją wałeckich radnych będzie nią Cecylia Bielejec - zwana w Wałczu "Panią Celinką", która od 1955 roku nieprzerwanie pracuje w kinie.

Jak powiedział zastępca burmistrza Wałcza Adam Biernacki - to uhonorowanie jej wieloletniej pracy i ogromnego serca do kina i widzów: - Pani Celinka jest legendą, ikoną naszego wałeckiego kina. Można powiedzieć, że pracuje tam od zawsze. Jest najdłużej pracującym w branży kinematograficznej w Polsce.

A sama Cecylia Bielejec jakiś czas temu mówiła reporterowi Polskiego Radia Koszalin, że ta praca i kino to całe jej życie: - Ta praca to moje serce i sens życia. Nie robię tego dla pieniędzy. Jestem wśród ludzi i to mi daje satysfakcję i przyjemność.

Modernizacja kina Tęcza w Wałczu kosztowała około 8 milionów złotych, z czego prawie 4 miliony stanowi dofinansowanie pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Pierwszy po modernizacji seans w kinie zaplanowano na 7 marca. W planie jest także oficjalne, uroczyste otwarcie kina po modernizacji.

pg/ar

Posłuchaj

Cecylia Bielejec, legenda wałeckiego kina Adam Biernacki, zastępca burmistrza Wałcza