fot. arch.prk24

W kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań” pochylamy się nad kondycją finansową samorządów z regionu. Jakie jest ich zadłużenie, z czego wynika i czy można z niego wyjść?

Ponad 100 milionów złotych na wydatki przewidziano w tegorocznym budżecie gminy Mielno. To najwyższa kwota w historii miasta i gminy, a jednocześnie samorząd może pochwalić się najniższym zadłużeniem od 13 lat. Nie jest ono wprawdzie zerowe, ale na takim poziomie, który - jak mówi burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała - gwarantuje dalszy rozwój gminy.

materiał Renaty Pacholczyk

Budżet Koszalina po lutowej uchwale rady miasta opiewa na ponad miliard złotych, a zadłużenie na koniec 2024 roku planowane jest na poziomie 445 milionów. Z czego to wynika i jakie inwestycje zaplanowano na bieżący rok? O tym w rozmowie ze skarbnikiem miasta Katarzyną Macko.

materiał Anny Winnickiej

Gmina Manowo jeszcze kilka lat temu była w trudnej sytuacji finansowej, ale w styczniu spłaciła ostatnie kredyty i w tej chwili jest jedną z dziewięciu gmin w województwie zachodniopomorskim, które nie mają żadnego zadłużenia. Czemu to zawdzięcza? O tym opowiada zastępca wójta Mirosław Pawlak.

materiał Joanny Lejtan