fot. prk24.pl
Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach koszalińskim i sławieńskim. Strażacy przede wszystkim usuwali z dróg i chodników połamane drzewa i konary.

W czwartek i piątek do 6.30 w Zachodniopomorskiem straż pożarna wzywana była do 306 zdarzeń spowodowanych silnymi porywami wiatru.

- Najwięcej odnotowano w Koszalinie - 53. W Sławnie strażacy mieli 34 interwencje, a w Kamieniu Pomorskim - 32. Dotyczyły przede wszystkich usuwania z jezdni powalonych drzew - podał rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie kapitan Tomasz Kubiak.

W Kołobrzegu między innymi drzewo przewróciło się i uszkodziło trzy samochody.

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek w powiatach: gryfińskim, kamieńskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim oraz w Koszalinie i Świnoujściu średnie prędkości wiatru wynosiły od 72 do 90 km/h, a w porywach mogły osiągać nawet 115 km/h. W pozostałych miastach i powiatach województwa wiało nieco mniej.

W piątek po 8.00 wiatr ma osłabnąć. Jego porywy o prędkości od 70 do 90 km/h mogą wystąpić jedynie w powiatach: gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim oraz w Koszalinie i Świnoujściu.

W województwie pomorskim strażacy wyjeżdżali do ponad 350 zdarzeń. Najwięcej w powiatach słupskim, bytowskim i lęborskim.

PAP/red./rz