fot.prk24.pl

Zdaniem grupy popierającej prezydenta Piotra Jedlińskiego, we wtorkowy wieczór wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, który jest również kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Koszalina, na Facebooku zamieścił wpis skierowany do jednego z mieszkańców, w którym miał zachęcać do hejtowania włodarza miasta.

Tomasz Sobieraj w odpowiedzi na komentarz jednego z mieszkańców napisał (pisownia oryginalna): „Wszystko cały czas negujesz. Atakujesz tutaj nas i mnie samego od jakiegoś czasu. Sam nic nie robisz. Czemu nie pohejtujesz Jedlińskiego?! Tam jakoś Twojej aktywności nie widać. Ciekawe”.

Sekretarz miasta Tomasz Czuczak uważa, że zachowanie wicemarszałka Sobieraja jest skandaliczne: - Takie działania ze strony kandydata na prezydenta Koszalina dyskwalifikują go z życia publicznego. Żadnemu politykowi ani żadnej osobie publicznej nie powinno przyjść do głowy, aby w ten sposób napisać na swoim profilu, obserwowanym przez setki osób.

Tomasz Czuczak zaapelował również, aby „kampania miała merytoryczny i pozytywny wydźwięk”.

Tomasz Sobieraj odniósł się do zaistniałej sytuacji, odpierając zarzuty. - Merytoryczna i poważna kampania wyborcza nie może iść w kierunku namawiania do nienawiści. Ja tego nie zrobiłem - zaznaczył Tomasz Sobieraj. - Zapytałem osobę, która regularnie mnie atakuje, dlaczego wzięła mnie sobie za cel, a nie na przykład pana Jedlińskiego. Po kilku jej wpisach na moim profilu jasno widać, że opowiada się ona po „tamtej stronie”.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, druga tura wyborów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Na ten moment oficjalnie wiadomo, że o fotel prezydenta Koszalina powalczą: urzędujący włodarz Piotr Jedliński, którego poparły Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz wicemarszałek województwa, przewodniczący koszalińskiej Platformy Obywatelskiej Tomasz Sobieraj, którego wspierają Nowa Lewica oraz stowarzyszenie Lepszy Koszalin.

Prawo i Sprawiedliwość nie przedstawiło jeszcze swojego kandydata. Zarejestrowany został za to komitet wyborczy Liga 7. Kwietnia, z list którego o fotel prezydenta miasta miałby ubiegać się prezes spółdzielni mieszkaniowej „Przylesie” Kazimierz Okińczyc.

red.

Posłuchaj

wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj sekretarz miasta Tomasz Czuczak