Szukaj w serwisie
Publicystyka

Po Słowie

Niedziela, godzina emisji: 12.00 - 13.00

O audycji

W każdą niedzielę lokalni politycy komentują wydarzenia mijającego tygodnia. Do udziału w audycji są zapraszani przedstawiciele partii mających swoją reprezentację w Sejmie. Każda audycja rozpoczyna się od pytania dotyczącego spraw lokalnych.
12 marca
2023
„Po Słowie”: m.in. o przyjętej przez Sejm nowelizacji kodeksu wyborczego Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: poseł Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości, poseł Radosław Lubczyk z Centrum dla Polski, poseł Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy, Marcin Bedka z Konfederacji i Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej „Po Słowie”, 12.03.2023 r.
26 lutego
2023
„Po Słowie”: m.in. o wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: poseł Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości, senator Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej, poseł Jarosław Rzepa z PSL Koalicji Polskiej, posłanka Małgorzata Paczkowska z Nowej Lewicy oraz Jakub Pyżanowski z Partii Republikańskiej i Marcin Bedka z Konfederacji „Po Słowie” cz. 1
19 lutego
2023
„Po Słowie”: m.in. o znaczeniu wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: poseł Czesław Hoc z PiS, poseł Zbigniew Konwiński z PO, posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy, poseł Radosław Lubczyk z Centrum dla Polski Koalicji Polskiej, Szymon Stachowiak z Partii Republikańskiej i Marcin Bedka z Konfederacji. „Po Słowie”, 19.02.2023 r.
29 stycznia
2023
Po Słowie: m.in. o zmianach w kodeksie wyborczym oraz czołgach dla Ukrainy Tematami rozmowy w audycji „Po Słowie” były zmiany w kodeksie wyborczym i decyzja Niemiec i USA dotycząca przekazanie Ukrainie czołgów Leopard. Goście dyskutowali także o tym, czy możliwy jest scenariusz, wg którego polskie lasy znalazłyby się w kompetencji UE Po Słowie 29.01.2022 (cz.1)
22 stycznia
2023
„Po słowie”: m.in. o sytuacji na polskiej scenie politycznej i przygotowaniach do wyborów Politycy z regionu rozmawiali także o pracach nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, decyzjach państw o kolejnych dostawach broni dla walczącej z Rosją Ukrainy oraz polityce niemieckiej w tej sprawie „Po Słowie” cz. 1
11 grudnia
2022
„Po słowie”: o nowym sprzęcie dla armii i wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości O dostawach nowego sprzętu dla polskiej armii i działaniach mających zwiększyć jej liczebność, a także decyzji Rady Polityki Pieniężnej o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie - dyskutowali Goście audycji „Po słowie” audycja „Po słowie” 11.12.2022
27 listopada
2022
„Po Słowie”: m.in. o przygotowaniu Polski do przyjęcia ewentualnej, kolejnej fali uchodźców Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli poseł Czesław Hoc z PiS, poseł Jerzy Hardie-Douglas z PO, posłanka Małgorzata Prokop-Paczkowska z Nowej Lewicy, poseł Radosław Lubczyk z Centrum dla Polski, Koalicji Polskiej, Monika Baran z Partii Republikańskiej i Marcin Bedka z Konfederacji „Po Słowie” - 27.11.2022 r.
6 listopada
2022
„Po Słowie”: m.in. o trudnej sytuacji Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie W audycji „Po Słowie” goście Arkadiusza Wilmana komentowali sytuację w koszalińskim szpitalu oraz działania i wypowiedzi z nią związane, uchwałę w sprawie budowy elektrowni jądrowych w Polsce i budowę zapory na granicy polsko-rosyjskiej „Po Słowie” 06.11. (cz.1)
30 października
2022
Politycy z naszego regionu w audycji „Po Słowie” rozmawiali m.in. o budowie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował o wyborze amerykańskiej firmy Westinghouse jako partnera do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej „Po Słowie” - cz. 1.
16 października
2022
„Po Słowie”: dyskusja nad propozycją dystrybucji węgla przez samorządy W piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł. Zapewnił, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy „Po Słowie” - cz. 1.
Więcej »
Inne audycje w tej kategorii