Szukaj w serwisie
Publicystyka

Wieczorne spotkania: przeciw wykluczeniom

Czwartek, godzina emisji: 19.00 - 21.00

O audycji

Mury nie rosną tylko z cegieł – wokół nas żyją ludzie w świecie licznych ograniczeń, zarówno tych, na które nie mają wpływu, jak i tych, których sami są autorami. Domeną tej audycji jest temat wykluczenia w ujęciu współczesnym i historycznym, indywidualnym i zbiorowym - widziany okiem naszych publicystów. Wieczorne audycje na antenie Polskiego Radia w Koszalinie to interesująca podróż w głąb poruszanych spraw, w poszukiwaniu ich istoty i konsekwencji.
14 października
2021
„Wieczorne Spotkania”: wokół wykluczeń komunikacyjnych Nasi goście rozmawiali m.in. o wykluczeniu komunikacyjnym w mniejszych miejscowościach, a także jak muszą radzić sobie z tym osoby z niepełnosprawnościami
8 października
2021
„Wieczorne Spotkania”: o problemie przemocy wobec kobiet Statystyki alarmują: „wciąż zbyt wiele kobiet doświadcza różnych form przemocy”. W czasie pandemii wzrósł odsetek osób dotkniętych tym problemem. W ubiegłym roku zaobserwowano wzrost aktów przemocy pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających
30 września
2021
„Wieczorne Spotkania”: o pracy osób z niepełnospawnościami Osoby z niepełnosprawnością w Polsce napotykają na liczne utrudnienia i bariery. Z tego powodu są szczególnie narażone na wykluczenie społeczne. Chociaż trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat obserwuje się stopniowy wzrost ich udziału na rynku pracy.
16 września
2021
„Wieczorne Spotkania”: jak pandemia wpłynęła na życie osób przebywających w domach pomocy społecznej? Tematem audycji tym razem były możliwości odwiedzania pacjentów szpitali i podopiecznych placówek, takich jak domy pomocy społecznej
2 września
2021
„Wieczorne Spotkania”: czy osoby z niepełnosprawnościami fizyczymi są więźniami swoich domów? Pomimo wielu ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami, dalej potrzebują one pomocy w swoich własnych domach. Nasi goście rozmawiali m.in. o tym, jak odbija się to na ich psychice, a także o przystosowaniach w starych budownictwach
26 sierpnia
2021
„Wieczorne Spotkania”: rozmawialiśmy o funkcjonowaniu Orlików w regionie Orliki wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem - nie tylko dzieci i młodzieży. O zapotrzebowaniu na tego typu boiska w naszym regionie opowiedzieli goście „Wieczornych spotkań”
19 sierpnia
2021
„Wieczorne spotkania”: zakup czy wynajem nieruchomości? W ostatnim czasie rośnie grono osób, które świadomie nie kupują, a wynajmują mieszkania. Okazuje się, że brak gotówki lub zdolności kredytowej nie są jedynymi argumentami przemawiającymi za wynajmowaniem mieszkania. O tym z jakimi problemami mieszkaniowymi obecnie borykają się osoby szukające własnych czterech kątów odpowiedzieli goście czwartkowych „Wieczornych spotkań”
12 sierpnia
2021
„Wieczorne spotkania”: o wypoczynku seniorów Jak seniorzy spędzają wakacje? Czy wyjeżdżają za granicę, a może korzystają z oferty ośrodków kultury czy stowarzyszeń? Na m.in. te pytania odpowiedzieliśmy w czwartkowych „Wieczornych spotkaniach”
5 sierpnia
2021
„Wieczorne spotkania”: o wakacjach osób z fizycznymi niepełnosprawnościami Z jakimi utrudnieniami muszą borykać się osoby z niepełnosprawnościami? Jak władze poszczególnych kurortów próbują im pomóc? M.in. na te pytania odpowiedzieliśmy w czwartkowych „Wieczornych spotkaniach”
29 lipca
2021
„Wieczorne spotkania”: o wspieraniu lokalnych inicjatyw Stowarzyszenia i fundacje uzyskały dofinansowanie na działania lokalnych społeczności dotyczące m.in. ekologii. O tym, czego dotyczą inicjatywy podjęte w naszym regionie opowiedzieli goście „Wieczornych spotkań”
Więcej »
Inne audycje w tej kategorii