Szukaj w serwisie
Publicystyka

Wieczorne spotkania: zdrowie, ekologia

Wtorek, godzina emisji: 19.00 - 21.00

O audycji

Styl życia, świat ducha i ciała, zdobycze medycyny, a przy tym ludzie, którzy kształtują nasze otoczenie, bądź wiedzą, jak to otoczenia kształtuje nas – to wszystko widziane okiem naszych publicystów. Wieczorne audycje na antenie Polskiego Radia w Koszalinie to interesująca podróż w głąb poruszanych spraw, w poszukiwaniu ich istoty i konsekwencji.
9 kwietnia
2024
„Wieczorne spotkania”: o wiosennym przesileniu Na przełomie marca i kwietnia u niektórych pojawia się pogorszenie nastroju, rozdrażnienie i osłabienie. To w dużej mierze wina zmian hormonalnych, jakie zachodzą wraz z wydłużaniem się dnia i wzrostem temperatury za oknem. Jak sobie poradzić z wiosennym przesileniem?
2 kwietnia
2024
„Wieczorne spotkania”: o autyzmie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to nie choroba sama w sobie, a cały zespół objawów, które u każdej osoby mogą być inne, pojawiać się w różnym wieku i z różnym nasileniem
19 marca
2024
„Wieczorne spotkania”: jak dbać o zdrowie wątroby Choroby wątroby są jednymi z najczęstszych schorzeń i stanowią poważny problem społeczny. Większość osób ze schorzeniami wątroby nie jest w ogóle świadoma choroby, aż do bardzo zaawansowanego stadium
12 marca
2024
„Wieczorne spotkania”: o jakości powietrza w naszym regionie W kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań” rozmawialiśmy o jakości powietrza w regionie i programie „Czyste Powietrze”
5 marca
2024
„Wieczorne spotkania”: o rosnącej liczbie osób z zaburzeniami psychicznymi, które przechodzą na L4

Coraz więcej osób zmagających się z problemami zdrowia psychicznego przechodzi na zwolnienie lekarskie. O tym rozmawialiśmy w kolejnej odsłonie „Wieczornych spotkań”

20 lutego
2024
„Wieczorne spotkania”: o dysleksji rozwojowej Zdarza się tak, że dziecko bardzo się stara, pracuje, dużo się uczy, a jednak dobre wyniki nie przychodzą. Jednym z zaburzeń, które może utrudniać ten proces, jest dysleksja rozwojowa. Dysleksja, dysgrafia i dyskalkulia - prawdziwy problem czy wymysł rodziców?
13 lutego
2024
„Wieczorne spotkania”: o rodzajach i zastosowaniu diety

Postanowienie noworoczne, zalecenie lekarza, czy próba poprawienia swojego samopoczucia – jest wiele powodów, dla których przechodzimy na różnego rodzaju diety. O ich stosowaniu rozmawiamy w kolejnym wydaniu „Wieczornych spotkań”

6 lutego
2024
„Wieczorne spotkania”: o tegorocznym Światowym Dniu Raka

W niedzielę, 4 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Raka, tym razem pod hasłem „Onkologia dobrze się kojarzy”

30 stycznia
2024
„Wieczorne spotkania”: o zdrowiu psychicznym

W audycji przedstawimy rozmowy z Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie

23 stycznia
2024
„Wieczorne spotkania”: jak zmiany klimatyczne wpływają na życie społeczne? materiał Renaty Pacholczyk
Więcej »
Inne audycje w tej kategorii