Polska wygrała w Warszawie z Estonią 5:1 (1:0) w półfinałowym meczu barażowym o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. We wtorek w finale baraży biało-czerwoni zagrają w Cardiff z Walią.

Bramki dla Polski zdobyli: Przemysław Frankowski (22), Piotr Zieliński (50-głową), Jakub Piotrowski (70), Karol Mets (74-samobójcza) i Sebastian Szymański (76). Jedyną bramkę dla Estonii, po błędzie polskiej obrony, strzelił w 78. minucie Martin Vetkal. Był to pierwszy strzał reprezentantów gości w tym meczu.

Od 27. minuty Polacy grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Maksim Paskotsi.

Biało-czerwoni we wtorek zagrają o awans do mistrzostw Europy z Walią, która w czwartek pokonała Finlandię 4:1. Gospodarzem spotkania będą Walijczycy.

W ścieżce B Ukraina - dzięki dwóm bramkom zdobytym w końcówce - pokonała w Zenicy Bośnię i Hercegowinę 2:1, a Islandia wygrała w Budapeszcie z Izraelem 4:1. W ścieżce C Grecja w Atenach pewnie zwyciężyła Kazachstan 5:0, a Gruzja wyeliminowała Luksemburg wynikiem 2:0.

W grudniu rozlosowano już grupy turnieju finałowego, stąd wiadomo, że zwycięzca "polskiej" ścieżki A zagra w Niemczech z Holandią, Austrią i Francją. Najlepszy zespół ze ścieżki B trafi do grupy E z Belgią, Słowacją i Rumunią, a ze ścieżki C - do grupy F z Turcją, Portugalią i Czechami.

Turniej w Niemczech, w którym wystąpią 24 reprezentacje, zostanie rozegrany między 14 czerwca a 14 lipca.