fot. prk24

W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Ogólnopolski strajk rolników zorganizowała Rada Krajowa NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Polscy rolnicy sprzeciwiają się Zielonemu Ładowi, importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce i „dramatycznej sytuacji” w rolnictwie. Chcą wypłaty rekompensat i wsparcia rolników.

Wczorajsze protesty, podobnie jak te w Europie, polegały na blokowaniu dróg, a takich punktów na polskiej mapie było niemal 600. Rolnicy, którzy przyjechali do Kołobrzegu na turnusy rehabilitacyjne, zorganizowali tu pieszy protest. Najpierw odśpiewano hymn państwowy i kilka patriotycznych pieśni, potem ok. 300 osób - rotacyjnie, przez kilka godzin - spacerowało ulicą Norwida.

materiał Małgorzaty Abramowicz

29 marca mija termin składania wniosków do nowej edycji budżetu obywatelskiego. Jakie są warunki, jakie projekty są oczekiwane przez miasto, co zmieniło się w porównaniu do poprzednich edycji? Na ten temat Mariusz Wolański rozmawiał z pełnomocnikiem prezydenta ds. budżetu obywatelskiego Joanną Pawlak.

materiał Mariusza Wolańskiego

W Kołobrzegu wystartował projekt pt. „Poezja żywa”. Polega on na cyklicznych spotkania z poetami lokalnymi, mieszkającymi w mieście i powiecie lub tymi związanymi z regionem. Organizuje je Stowarzyszenie Kołobrzeskich Poetów. Na pierwsze spotkanie inauguracyjne, do Laboratorium Kultury Adebar, zaproszono Piotra Piątka z książką „Kołysanie ziemi”.

W materiale, oprócz poety Piotra Piątka, usłyszeliśmy także głos wiceprezes Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów Emanueli Czeladki. Następne spotkanie już za miesiąc.

materiał Jarosława Banasia

Od pewnego czasu, m.in. w mediach czy środowiskach szkolnych, można zaobserwować wzrost zainteresowania debatą dotyczącą problemów dzieci i młodzieży szkolnej, zwłaszcza problemów dotyczących wrażliwej sfery psychicznej. Takie spotkanie, na którym osiemnastolatkowie przedstawiali swoje spostrzeżenia odbyło się w Kołobrzegu.

materiał Małgorzaty Abramowicz