fot. prk24.pl
Komisarz Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej policji dodała, że 377 zgłoszeń dotyczyło przekraczania prędkości, 336 - nieprawidłowego parkowania, 31 - niewłaściwej infrastruktury drogowej, a 9 - spożywania alkoholu.

- Zwiększona liczba zgłoszeń była spowodowana pandemią koronawirusa. Kontakty mieszkańców z funkcjonariuszami zostały ograniczone ze względów bezpieczeństwa. W tej sytuacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako jedno z narzędzi powiadamiania policji, okazała się niezwykle pomocna - powiedziała komisarz Monika Kosiec. - Po weryfikacji i potwierdzeniu zgłoszenia, policyjne patrole na bieżąco sprawdzają wskazane na mapie miejsce, do czasu wyeliminowania zagrożenia - dodała rzeczniczka koszalińskiej policji.

W 2019 r. w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dodano nową kategorię. Dotyczyła ona miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

- W ubiegłym roku nie zabrakło takich zgłoszeń. Temperatura na dworze jest coraz niższa, w nocy spada nawet poniżej zera. To trudny okres dla bezdomnych, starszych i samotnych. Nie pozostawajmy wobec nich obojętni. Alarmujmy policję kiedy wiemy, że ktoś jest narażony na niebezpieczeństwo - zaapelowała komisarz Kosiec.

Policjantka przypomniała, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje dotychczasowych form zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji: - Należy także korzystać z numeru alarmowego 112.

red./KMP Koszalin/mt/rz

fot. KMP Koszalin