fot. Jarosław Ryfun
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku w rankingu szpitali, który został przygotowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i dziennik „Rzeczpospolita”, zajął czwarte miejsce. To najlepszy wyniki w historii słupskiej lecznicy.

Z kolei w rankingu tzw. szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych w województwie pomorskim, słupska lecznica zajęła pierwsze miejsce.

- Mimo bardzo trudnego dla służby zdrowia roku spowodowanego pandemią koronawirusa, we wszystkich kategoriach rankingu placówka zdobyła więcej punktów niż przed rokiem i w latach ubiegłych. Tak wysoki wynik jest osiągnięciem wszystkich pracowników naszego szpitala - powiedział Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Prowadzący ranking podkreślili, że pracownicy najlepszych lokalnych szpitali nie tylko skupili się na walce z COVID-19, ale dbają też o pacjenta i poziom jego leczenia.

Wskazano, że szpital w Słupsku z działającym przy nim Ośrodkiem Koordynowanej Opieki Bariatrycznej jako jeden z pierwszych w kraju wprowadził prehabilitację - pacjenci walczący z otyłością mogą przygotować się do leczenia operacyjnego.

jż/rz