fot. prk24.pl
Decyzja zapadła w poniedziałek podczas nadzwyczajnej sesji. Radna w miejskiej spółce pełniła funkcję administratora.

Zdaniem szefostwa PGM-u, Renata Stec nakłoniła wspólnoty mieszkaniowe do wypowiedzenia umów spółce miejskiej, a następnie miała zaproponować mieszkańcom oddanie jej w zarząd ich nieruchomości. Radna broniła się mówiąc, że w sprawie umów wykonywała jedynie życzenia mieszkańców i nie mogła odmówić im pomocy.

- Wielokrotnie doznałam nieprzyjemności ze strony pracodawcy za swoje działania jako radna. Będę dążyć zawsze do prawdy, wytykać błędy i nic się w tym nie zmieni. Posądza się mnie o namawianie wspólnot do odejścia ze spółki. Nikt nie zastanowił się, że wiele z nich już od dawna chciało to zrobić, ale nie miały bodźca, który by im w tym pomógł - wyjaśniła radna Renata Stec.

Za zwolnieniem radnej z pracy opowiedzieli się klubowi koledzy z Platformy Obywatelskiej oraz większość rajców z prezydenckiego klubu Łączy nas Słupsk. Od głosu wstrzymali się radni Prawa i Sprawiedliwości. Decyzją rady w praktyce jest zwolnienie Renaty Stec z pracy, jednak wynik głosowania nie łączy się z jej mandatem.

- Rada nie ocenia zasadności zarzutów pracodawcy, a jedynie to, czy praca radnej nie była związana z wykonywaniem mandatu. Radna będzie mogła teraz wykazać przed sądem pracy, że powody rozwiązania z nią stosunku pracy są niezgodne z prawem i nieuzasadnione. - powiedziała przewodnicząca rady Beata Chrzanowska.

jż/od

Posłuchaj

Radna Renata Stec
Przewodnicząca rady Beata Chrzanowska