fot. Mateusz Sienkiewicz
Mieszkańcy postawili na ekologię, zabytki i aktywny wypoczynek - m.in. uuruchomienie mechanizmu zegara na wieży Kościoła Mariackiego. Projekt uzyskał najwięcej głosów - ponad 2100.

To drugie zwycięstwo szczecineckiej parafii. W poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy wyrazili chęć remontu zabytkowych cyferblatów na wieży świątyni.

To nie jedyny projekt, który zostanie wpisany do przyszłorocznego budżetu. Kolejne wylicza burmistrz Szczecinka Daniel Rak: - Mieszkańcy zdecydowali, że stworzone zostaną: łąki kwiatowe, mural, koncerty, teatry uliczne, małpi gaj, parkingi przy ul. Kołobrzeskiej, miejskie lunety obserwacyjne, a także asfaltowy tor rowerowy.

W tegorocznej edycji szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowało ponad 5800 osób. Nie jest to rekord frekwencji, ale Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka cieszy się, że akcja zmobilizowała mieszkańców do walki o realizację swoich pomysłów: - To kampanie promocyjne spowodowały wygraną zwycięskich projektów. Pomysłowość mieszkańców jest dodatkową wartością tej akcji.

W przyszłorocznym budżecie Szczecinka zarezerwowano 800 tys. złotych na realizację projektów wybranych przez mieszkańców.

ms/od

Posłuchaj

Maciej Makselon, wiceburmistrz Szczecinka
Daniel Rak, burmistrz Szczecinka