W programie także m.in. wspomnienie Polaków pomordowanych przez NKWD na sowieckiej Ukrainie w latach 1937-38.

Audycję rozpoczęliśmy od rozmowy z wicekuratorem zachodniopomorskim Bogusławem Ogorzałkiem, który relacjonował jak mijają w naszym województwie pierwsze dni roku szkolnego.

rozmowa z zachodniopomorskim wicekuratorem oświaty Bogusławem Ogorzałkiem

O 17 wrześniu 1939 rozmawialiśmy rozmawialiśmy z muzealnikiem dr Łukaszem Gładysiakiem i nauczycielem historii Krzysztofem Szopikiem.

rozmowa z muzealnikiem dr Łukaszem Gładysiakiem i nauczycielem historii Krzysztofem Szopikiem

Gościliśmy inicjatorów budowy pomnika poświęconego pamięci Nadberezyńców Krzysztofa Nowackiego, Marzennę Jagiełło i Wandę Przybylską. Z naszymi gośćmi mówiliśmy też o wystawie IPN „Rozkaz nr 00485”

rozmowa z Krzysztofem Nowackim, Marzenną Jagiełło i Wandą Przybylską

Kontynuując obchody 40-lecia Porozumień Sierpniowych tym razem oddaliśmy głos Solidarności Rolników Indywidualnych. Byli z nami Lech Bany, Tomasz Kelm oraz Zbigniew Obrocki.

rozmowa z Lechem Banym, Tomaszem Kelmem oraz Zbigniewem Obrockim

Oddaliśmy też głos protestującym mieszkańcom osiedla Rzemieślnicze Danucie Kasperskiej i Andrzejowi Mielnikowi, którzy nie zgadzają się z planami budowy wiaduktu przy wyjeździe z Budzistowa na drodze S6.

rozmowa z Danutą Kasperską i Andrzejem Mielnikiem

O sprawach samorządowych rozmawialiśmy z radnym Rady Miasta Bartoszem Bieńkowskim z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz z trenerem komunikacji społecznej Łukaszem Szelągiem.

rozmowa z Bartoszem Bieńkowskim i Łukaszem Szelągiem

Odwiedzili nas także nowy dowódca XIV Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppłk Mirosław Radwan oraz rzecznik Marcin Górka.

rozmowa z ppłk Mirosławem Radwanem i Marcinem Górką

Audycję zwieńczyliśmy rozmową z kołobrzeskim posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem.

rozmowa z Czesławem Hocem

Całość poprowadzili Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.