fot. prk24.pl
Rzecznik rządu, który w poniedziałek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, podkreślił jednocześnie, że nie ma jeszcze decyzji, które obszary miałyby być ewentualnie objęte dodatkowymi restrykcjami.

- W tym tygodniu rozpoczynamy działania legislacyjne, które dadzą prawną możliwość regionalizacji obostrzeń. Ma to na celu dostosowanie ich do realnego zagrożenia w danym powiecie czy w danej gminie. Chodzi np. o określenie dozwolonej liczby osób w restauracjach, kinach, czy innych tego typu miejscach publicznych. Nie ma jednak jeszcze decyzji, które obszary miałyby być ewentualnie objęte dodatkowymi restrykcjami - podkreślił rzecznik rządu.

Słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości zapewnił także, że rząd nie planuje zaostrzenia obostrzeń, które obowiązują w całej Polsce: - W tej chwili tego nie planujemy. Pozostaje natomiast kwestia egzekwowania obecnych przepisów. W tym tygodniu skierowane zostaną dodatkowe środki, aby to czynić skuteczniej. Rząd pracuje też nad zwiększeniem kar dla podmiotów gospodarczych, które nie będą przestrzegać wytycznych sanitarnych.

Aleksandra Kupczyk zapytała polityka także m.in. o rekonstrukcję rządu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Müllerem