fot. KMP Koszalin
Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu przypominali kierowcom, rowerzystom i pieszym o obowiązujących przepisach i zachęcali ich do noszenia elementów odblaskowych. Sprawdzali także pochodzenie rowerów.

Stosowanie się do przepisów, m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa nie tylko na kierujących, ale też na pieszych i rowerzystach.


Wczoraj dzielnicowi w rejonie ścieżek rowerowych sprawdzali również, czy jednoślady nie znajdują się w policyjnych statystykach jako utracone lub skradzione.

Dodatkowo, policjanci z wydziału prewencji czekają w każdy wtorek (w godz. 14-18) w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11 na osoby, które chcą oznakować swój rower. Aby wykonać grawer na danym przedmiocie właściciel musi posiadać dowód jego zakupu oraz dowód osobisty.

red./od