fot. prk24.pl
Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska przedstawili podczas konferencji prasowej, ile pieniędzy trafiło do firm z naszego regionu w ramach antykryzysowej tarczy z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Czesław Hoc zaznaczył, że do koszalińskich przedsiębiorstw trafiły 202 miliony złotych. Jak dodał, dzięki temu ochroniono 9396 miejsc pracy: - Głównymi beneficjentami są fabryka okien PUF, Furniko, Zarząd Obiektów Sportowych, Q4Glass ABJ Investors, EkoWodrol czy Agrobud.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości dodał, że pomocą objęto też przedsiębiorstwa z powiatu koszalińskiego: - 75 milionów złotych trafiło do 479 firm. Ochroniliśmy 3915 miejsc pracy. Głównymi beneficjentami są B-stedt Polska w Polanowie, Hako Technology w Chałupach koło Świeszyna, Ośrodek Flisak w Sarbinowie oraz Hotel Spa Unitral w Mielnie.

Małgorzata Golińska dodała, że w powiecie szczecineckim z pomocy rządowej skorzystało 480 firm. Wartość dofinansowania przekroczyła 62 miliony złotych.

Podkreśliła także, że większość polskich pracowników dzięki pomocy rządu nie odczuła negatywnych skutków pandemii koronawirusa: - Pomimo epidemii i kryzysu gospodarczego ludzie zachowali pracę. To dzięki rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy zaapelowali o udział w drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się już w tę niedzielę: - Wybieramy między dwiema wizjami Polski: rozwijającej się dla poszczególnych grup interesów lub tej rozwijającej się sprawiedliwie, dostrzegając problemy wszystkich obywateli.  Z jednej strony mamy prezydenta wszystkich Polaków, polskich spraw i rodzin, obowiązkowego, rzetelnego i wiarygodnego. Z drugiej strony mamy oszustwo, mistyfikację i czarnowidztwo.

red.

fot. prk24.pl

Posłuchaj

Czesław Hoc o pomocy dla firm z Koszalina
Małgorzata Golińska o pomocy dla firm z powiatu szczecineckiego
politycy zaapelowali o udział w wyborach
Czesław Hoc o pomocy dla firm z powiatu koszalińskiego