fot. Kancelaria Premiera/Twitter
Zaprzysiężenie nowego rządu odbędzie się jutro o 14.30 - podała na Twitterze Kancelaria Prezydenta. W ubiegły piątek - w trakcie prezentacji rządu - premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Ministrów będzie składać się z 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami oraz resort klimatu.

Mateusz Morawiecki był premierem w trakcie poprzedniej kadencji Sejmu, od 11 grudnia 2017 roku do 12 października, kiedy na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji złożył dymisję, jeszcze tego samego dnia przyjętą przez prezydenta.
- Bardzo gorąco dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za zaufanie, że możemy kontynuować misję poprawy standardu życia Polaków - powiedział Mateusz Morawiecki. - Te dzieła nie byłyby możliwe bez konstruktywnej współpracy z panem prezydentem. To rzecz niezwykle cenna i bardzo ważna z punktu widzenia naszej zdolności wdrażania projektów dla obywateli i dla całego społeczeństwa. Mam nadzieję, że te 4 lata są rozbiegiem, a kolejne 4 lata będą skokiem rozwojowym, który pokaże Polakom, że mogą żyć na poziomie europejskim - dodał.
- Mamy wspólną wizję rozwoju Polski i tych priorytetów, które powinny być zrealizowane, a także polityki ukierunkowanej na obywatela i jego spraw - zaznaczył prezydent Andrzej Duda, powierzając Mateuszowi Morawieckiemu misję sformowania Rady Ministrów. Prezydent także liczy na szybkie zaprzysiężenie rządu i dobrą współpracę dla dobra kraju.

Expose Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie prawdopodobnie we wtorek.

IAR/Kancelaria Premiera/rż