fot. prk24.pl
Wolontariusze, uczniowie i przyjaciele koszalińskiego hospicjum zasadzili przy siedzibie koszalińskiej firmy kosmetycznej cebulki żonkili w ramach kampanii „Pola nadziei”.

Wiosną kwitnące kwiaty zostaną rozdane. Wolontariusze będą również zbierać pieniądze do puszek, które następnie zostaną przekazane na rzecz hospicjum.

- Wzięliśmy udział w tej akcji, bo lubimy pomagać. Chcemy przez nią powiedzieć podopiecznym hospicjum, by się nie poddawali - powiedzieli nam wolontariusze.

Akcja „Pola nadziei” składa się z dwóch etapów: jesiennego i wiosennego.

- Jesienią sadzimy cebulki żonkili i łączymy się z naszymi przyjaciółmi oraz chcemy pokazać, jak bardzo potrzebna jest pomoc w hospicjum. Wiosną sprzedajemy i rozdajemy żonkile, które symbolizują kruchość naszego życia, żeby przypomnieć o podopiecznych hospicjum - podkreśliła Teresa Krysztofiak z Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koszalinie.

Do akcji dołączyła również koszalińska firma produkująca kosmetyki.

- Jestem dumna ze swoich pracowników, którzy wyszli z taką inicjatywą. To bardzo ważne wydarzenie dla nas. Od lat wspieramy hospicjum, przekazując im nasze produkty - powiedziała Wanda Stypułkowska, prezes przedsiębiorstwa.

Akcja „Pola Nadziei” prowadzona jest również m.in. w Sianowie, Bobolicach, Polanowie i Darłowie.

red./rż

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

Teresa Krysztofiak z Hospicjum im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koszalinie
wolontariusze
Wanda Stypułkowska, prezes firmy produkującej kosmetyki